Геологія, медицина, мікроелектроніка та мистецтво - в Україні з’явився прилад, що може зробити прорив у розвитку цих нау
Геологія, кристалографія, медицина, мікроелектроніка та мистецтво. В Україні з’явився прилад, що може зробити прорив у розвитку цих наук. Він існує досить давно і в багатьох країнах світу, проте українські вчені вдосконалили установку і нині просуваються до того, аби з її допомогою, наприклад, лікувати генетичні хвороби. Апарат визначає у зразку розподілення всіх елементів таблиці Менделєєва. Найголовніші складові приладу - унікальні фокусуючі лінзи - українці виготовляють самі, причому, утричі дешевше, ніж їхні колеги на Заході. На пострадянському просторі Україна перша здобула таку наукову розробку, і це не державна підтримка, а приватна ініціатива.
Цей пристрій називається ядерний мікрозонд. Українські фізики зробили так, що він може розкривати злочини, визначати автентичність творів мистецтва і лікувати генетичні хвороби.
Це найбільша гордість дослідницької лабораторії «Спектр». Нещодавно вона увійшла до складу великої приватної компанії. Керівник установи Сергій Лебідь свого часу побудував такий у Польщі. А вперше ядерний мікрозонд створили британці у 70-ті роки минулого сторіччя на базі радянських розробок. Але точність та чутливість сучасного українського – попереду всієї планети. В нього рекордна роздільна здатність і вкрай компактні розміри. Тут можна дослідити будь-що. Наприклад, як загоюються людські кістки після операції. Вже за кілька місяців пристрій допоможе геологам дізнатися, чи є золото у руді. Стане в нагоді і в мікроелектроніці. Не пошкоджуючи чіпа, визначатиме, чи все з ним до ладу. У
...
Читать дальше »
|
У Луганську у напівпідвальному приміщенні на радянському обладнанні вчені роблять винаходи, аналогів яким немає в світі
Жодної державної підтримки вчені зі світовими іменами не отримують, зате вміють вирощувати монокристали за допомогою ультразвуку та створюють сплави для квантових комп’ютерів майбутнього.
Професор Геннадій Кожем'якін дослідженням нанотехнологій займається вже чверть століття. За цей час він та його студенти зробили понад десять винаходів, що не мають аналогів у світі. Справжній прорив луганських науковців – технологія вирощення монокристалів за допомогою ультразвуку. Такі сплави - невід’ємна частина нанотехнологій. Їх активно використовують в електроніці та медицині.
Геннадій Кожем'якін, доктор технічних наук: "Установка метода Чохральского позволяет творить твердые растворы висмута с сурьмой. Этот материал будет использоваться для разработки процессоров новых квантовых компьютеров, производительность которых в несколько миллионов раз выше обычных компьютеров на кремниевых процессорах".
Такі вчені - на вагу золота в усьому світі. Майже всі учні професора працюють за кордоном. Сам Геннадій Кожем'якін кілька разів нетривалий час працював в Японії, але назавжди їхати з України відмовляється. Зароблені за кордоном гроші вкладає в лабораторне обладнання. На його винаходи нарешті звернули увагу в рідному університеті і відкрили кафедру нанотехнологій.
Геннадій Кожем'якін, доктор технічних наук: "О
...
Читать дальше »
|
| |