Жодної державної підтримки вчені зі світовими іменами не отримують, зате вміють вирощувати монокристали за допомогою ультразвуку та створюють сплави для квантових комп’ютерів майбутнього.
Професор Геннадій Кожем'якін дослідженням нанотехнологій займається вже чверть століття. За цей час він та його студенти зробили понад десять винаходів, що не мають аналогів у світі. Справжній прорив луганських науковців – технологія вирощення монокристалів за допомогою ультразвуку. Такі сплави - невід’ємна частина нанотехнологій. Їх активно використовують в електроніці та медицині.
Геннадій Кожем'якін, доктор технічних наук: "Установка метода Чохральского позволяет творить твердые растворы висмута с сурьмой. Этот материал будет использоваться для разработки процессоров новых квантовых компьютеров, производительность которых в несколько миллионов раз выше обычных компьютеров на кремниевых процессорах".
Такі вчені - на вагу золота в усьому світі. Майже всі учні професора працюють за кордоном. Сам Геннадій Кожем'якін кілька разів нетривалий час працював в Японії, але назавжди їхати з України відмовляється. Зароблені за кордоном гроші вкладає в лабораторне обладнання. На його винаходи нарешті звернули увагу в рідному університеті і відкрили кафедру нанотехнологій.
Геннадій Кожем'якін, доктор технічних наук: "Организована в университете кафедра микро- и наноэлектроники, и мы будем обучать студентов сразу создавая новые технологии. В частности, одну из них мы уже разработали – это получение нанокристаллов из аморфных сплавов".
Вчений впевнений: усім його винаходам і розробкам учнів знайдуть практичне застосування. Єдине, що засмучує винахідника, - зроблять це швидше за все за кордоном. // Оксана Худицька, Андрій Шаповалов, Анатолій Дмитрієв, "Факти", ICTV |