Кафедра
Инженерных дисциплин
 
Краснодонский факультет инженерии и менеджмента
Восточноукраинского национального университета
имени Владимира Даля
Пт, 15.11.2024, 15:36
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Форма входа

Категории раздела
Новости Факультета!!! [141]
Новости нашего региона [484]
Новости науки и техники [1134]
IT- новости [943]
Авто-новости [98]
Сообщения об интересных событиях [414]
Зарубежные новости [203]
Новости материаловедения [74]
Водород [28]
Сведения о влиянии водорода. Водородная энергетика.
Здоровье [126]
Новости образования [48]
Новости университета [43]
Новости Украины [70]
Разное [320]
Триботехника [1]
Компьютерные игры [43]
Программирование [9]
Подготовка к поступлению [162]

Поиск

Главная » 2010 » Март » 5 » 3D для всіх: коли трьохвимірні телевізори стануть масовими?
20:46
3D для всіх: коли трьохвимірні телевізори стануть масовими?

3D для всіх: коли трьохвимірні телевізори стануть масовими?

 

Найбільші гравці індустрії розваг хочуть зробити трьохвимірні телевізори масовими. Уcі великі телевиробники оголосили про випуск 3D-моніторів уже цього року. Стереоскопічні моделі можна було побачити на ярмарку CeBIT

 

Технологія створення об'ємного зображення була відома ще понад сто років тому. Утім, нині  вона стала більш зрілою і вже не має нічого спільного з зелено-червоними окулярами, через які можна бачити трьохвимірну картинку, але разом з тим і отримати головний біль. Щоб бачити світ тривимірним, потрібно показувати на екрані два зміщених зображення. Екрани старого покоління телевізорів цього не можуть.

Усе синхронізовано

Не дивно, що прорив 3D-технології  прийшов одночасно зі світлодіодними пласкими  екранами, відзначає берлінський  науковець  Бернд Дукштайн: «Теперішній спосіб полягає у тому, що одягаються окуляри, які  по черзі дають правому і лівому оку бачити картинку на екрані. Поки я споглядаю зображення лівим оком, праве око не бачить, усе синхронізовано, тоді мій екран показує ліву картинку, окуляри перемикаються, я бачу тільки правим оком - екран показує праву картинку. Все відбувається дуже швидко, це і є сучасний технічний прогрес. Сучасні екрани можуть змінювати картинку з високою частотою, тобто так, що ці зміни не помічаєш».

Bildunterschrift:

Sony, Toshiba, Samsung і  LG оголосили ще цього року про випуск пристроїв, які діятимуть за принципом 3D. Ульріке Кульман – редактор  комп'ютерного журналу c't -  переконана, що ця технологія з'явиться у масовому вжитку вже дуже швидко.

«Раніше часто можна було дістати головний біль внаслідок перегляду 3D-фільмів, але сьогодні це вже не так. Тому ми віримо, що ця технологія  буде успішною. Утім, ще має минути певний час, поки 3D справді вийде на широкий загал. Для цього потрібні телевізори зі спеціальними екранами. А хто хоче, наприклад, вже з наступного місяця  дивитися 3D вдома,  повинен мати новий телевізор,  окуляри і 3D-BluRay-Player, тобто йдеться приблизно про три тисячі євро».

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  

Утім, можливо дивитися стереозображення і без окулярів. Є такі технології, але це можливо, якщо дивишся на екран з певного ракурсу. Той, хто перебуває поруч, буде бачити в такому разі лише подвійне зображення.

«Ці екрани у тому вигляді, в якому вони  розроблені, це монітори, розраховані на одну людину. Це, звісно, серйозне обмеження, адже для кіноперегляду типово, що одночасно фільм можуть дивитися хоча б кілька людей. Ця розробка цього не може, але вона забезпечує високу якість зображення, що є перевагою для таких сфер як медицина, конструкторська діяльність чи, скажімо, для тренувальних систем».

Утім, цілком можливо, що у не дуже далекому майбутньому 3D може завоювати не лише вітальні наших будинків, а й весь життєвий простір, наприклад, кухню. На ярмарку CeBIT, наприклад, можна було побачити експериментальний  стенд, де домогосподарка могла завдяки жестам керувати кухонними приладами.

Автор: Міхаель  Вецель, Наталя Неділько

Редактор: Захар Бутирський


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5326071,00.html

Категория: Новости науки и техники | Просмотров: 613 | Добавил: Professor | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Мы - Далевцы!

Календарь
«  Март 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архив записей

Наши партнёры
  • Кафедра гуманитарных и социально-экономических дисциплин
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Copyright MyCorp © 2024     Created by Alex Kalinin