"Сьогодні люди пам'ятають, як сповільнювалося з'єднання, коли діти приходили зі школи та починали грати в онлайн-ігри. Проте до 2012 року повільний Інтернет триватиме весь день. Аж до того, що для бізнесу це засіб зв'язку стане повністю даремним", - пообіцяв Тед Ріттер з аналітичного агентства Nemertes Research.
Проблема виникне, якщо існуючі засоби комунікацій не будуть модернізовані.
За статистикою, за 2008 рік світовий трафік виріс на 60%. За прогнозами, в 2009 році цей показник подвоїться через зростаючий попит на різні відеосервіси. Наприклад, з моменту запуску британського відеосервісу ВВС iPlayer, користувачі викачали понад 180 мільйонів телепрограм, а всесвітньо популярний сервіс YouTube зараз використовує стільки ж трафіку, скільки використовував весь Інтернет в 2000 році.
Багато телекомунікаційних компаній вже висловили серйозно стурбованість проблемою браку пропускної спроможності - багато хто вже анонсував свої проекти із заміни звичайних мідних проводів на оптоволоконні магістралі.
Наприклад, уряд Австралії анонсував проект створення національної оптоволоконної мережі вартістю близько 31 мільярд доларів. Щоправда, деякі компанії підходять до вирішення цієї проблеми з іншого боку: так, американський провайдер Time Warner Cable нещодавно заявив про збільшення абонентської плати за безлімітні тарифи на 150 доларів.
Читайте також:
Хакери скуповують старі телефони Nokia за 30 тисяч доларів
Американський дослідник відправив інтернет-повідомлення силою думки