Поиск

Главная » 2010 » Июль » 12 » Іспанія виграла чемпіонат світу з футболу (відео)
07:40
Іспанія виграла чемпіонат світу з футболу (відео)

Чемпіонський гол у ворота збірної Нідерландів на 115-й хвилині забив Андрес Іньєста.

Андрес Іньєста
AFP
Андрес Іньєста забив переможний гол на 115 хвилині матчу
11 липня футбольний світ отримав нового чемпіона. Збірна Іспанії з рахунком 1:0 перемогла Нідерланди у фіналі ЧС-2010 і вперше в історії виграла Кубок світу.

Іспанці захопили ігрову перевагу з початку зустрічі. І вже на 5-й хвилині після навісу з правого флангу Серхіо Рамос класно пробив головою. Стекеленбург проявив дива реакції і відбив сильний удар.

У перші півгодини команди діяли дуже жорстко, на що відповідним чином реагував головний арбітр матчу Ховард Уебб, показавши п'ять жовтих карток за 8 хвилин.

Ближче до середини матчу голландці вирівняли гру і почали загрожувати воротам Касільяса. На останній хвилині першого тайму Роббен з 20-ти метрів завдав свій улюблений удар з лівої ноги у ближній кут. Касільяс відбив м'яч на кутовий.

На 62-й інший лідер "помаранчевих" Снейдер блискучою передачею вивів Роббена на побачення з Касільясом. Ар'єн наніс удар з 16-ти метрів і вже бачив м'яч у воротах, але Ікер ногою відбив м'яч на кутовий.

На 70-й хвилині вже іспанці не використали супермомент. Навас увійшов в карний майданчик справа і прострілив. Захисник пропустив м'яч і Вілья розстрілював ворота з кількох метрів, але влучив у Стекеленбурга. Через сім хвилин Рамос звільнився від опіки і наніс удар головою після подачі з флангу. М'яч пройшов в сантиметрах над поперечиною.

На 95-й хвилині Фабрегас втік від захисника і з 16-ти метрів наносив удар в дальній кут, однак Стекеленбург ногою відбив м'яч. Через кілька десятків секунд вже Матійсен не влучив у порожні ворота після розіграшу кутового.

На 101-й хвилині Серхіо Навас пробивав з 20-ти метрів у правий кут. М'яч рикошетом від ноги захисника пролетів поруч зі стійкою.

На 109-й хвилині голландці залишились в меншості. Хейтінга ціною порушення правил зупинив прохід Іньєсти і побачив перед собою другу жовту картку. Хаві потужно пробив зі штрафного, але дуже неточно.

І нарешті, на 115-й хвилині іспанці забили гол. Фабрегас виконав проникаючий пас у карний майданчик на Іньєсту. Андрес приймає м'яч і потужним ударом направляє його в дальній кут воріт. Однак варто відзначити, що у попередній атаці голландців арбітр не призначив кутовий удар, хоча м'яч після удару Снейдера вийшов за межі поля від іспанця.

Фінальний штурм у виконанні голландців успіху їм не приніс. Іспанія - чемпіон світу, а Нідерланди програли свій третій фінал Мундіалів.

ПАР передала естафету чемпіонатів світу Бразилії, а наступний великий футбольний форум - чемпіонат Європи-2012 - відбудеться у містах України і Польщі.